Máte záujem založiť si bankový účet? Je to veľmi jednoduché a existuje hneď viacero možností, prostredníctvom ktorých si môžete v priebehu krátkej chvíle svoj účet otvoriť. Priblížme si teda, ako si založiť bankový účet online alebo pomocou kuriéra.

bankomat Ak si chcete založiť svoj účet online, v prvom rade potrebujete vyplniť online žiadosť. Na to budete potrebovať občiansky preukaz a iný doklad, číslo starého účtu, číslo telefónu a váš e-mail. Následne si budete musieť previesť z účtu v inej banke aspoň 1 cent na váš nový účet. Skontrolujte si však, či je naozaj účet v inej banke vedený na vaše meno, pretože bez toho nemožno uskutočniť zriadenie vášho nového účtu. Vďaka nemu sa dá overiť, či je všetko v poriadku. Následne je potrebné do online bankingu nahrať fotku občianskeho preukazu a iného dokladu totožnosti. V ďalšom kroku bude pre vás pripravená zmluva, o čom vás upovedomí sms s kódom pre online podpis. Následne budete zaregistrovaní a váš účet bude vytvorený.

Ďalšou možnosťou je nechať si zriadiť účet pomocou kuriéra. Najprv budete musieť vyplniť online žiadosť na čo opäť treba občiansky preukaz, číslo mobilu a e-mail. V prípade, že nie ste občasom Slovenskej republiky, súčasťou registrácie je pas a povolenie na trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku. Do troch dní sa vám ozve kuriér, ktorý si s vami dohodne schôdzku a s ktorým podpíšete zmluvu, ktorá je potrebná pre založenie účtu. Kuriér vám zmluvu privezie zadarmo, potrebné je však preukázať sa občianskym preukazom. Následne si účet budete môcť aktivovať niekoľkými kliknutiami v online bankingu a môžete ho okamžite začať využívať.

Založiť si účet je teda veľmi jednoduché a rýchle. Je len na vás, ktorú možnosť si vyberiete. Účet a internet banking však predstavuje spoľahlivú a efektívnu možnosť na spravovanie vašich financií.