Študentský účet

O bankových účtoch pre študentov

Zaobstarať si vlastné bývanie v mladom veku nie je vôbec jednoduché, ale jednou z možností sú aj úvery pre mladých. Tieto úvery sa často označujú aj ako hypotéky pre mladých so štátnym príspevkom a môžu ich využívať ľudia, ktorí splnia určité podmienky. Medzi podmienky patrí vek a príjem – uchádzať nesmie prekročiť vek 35 rokov a zároveň nesmie jeho príjem prekročiť 1,3 násobok priemernej mzdy v hospodárstve za predchádzajúci štvrťrok. Read the rest of this entry »

Máte záujem založiť si bankový účet? Je to veľmi jednoduché a existuje hneď viacero možností, prostredníctvom ktorých si môžete v priebehu krátkej chvíle svoj účet otvoriť. Priblížme si teda, ako si založiť bankový účet online alebo pomocou kuriéra. Read the rest of this entry »

Slovenské vysoké školy každoročne vyprodukujú v rámci svojho vzdelávacieho systému tisícky vysokoškolákov, majúcich podobný osobnostný profil, pričom je jasné, že trh nedokáže splniť všetky ich túžby a požiadavky. Ako sa teda títo ľudia môžu efektívne zaradiť do spoločnosti a získať si požadovanú prácu? Možno to znie na prvý pohľad zvláštne, ale je to možné jedine cez ďalšie vzdelanie. Nie však samozrejme prostredníctvom ďalšej vysokej  školy, ale netradičnou a praktickou formou. Presne takýmto typom vzdelávanie je MBA štúdium, ponúkané viacerými slovenskými súkromnými inštitúciami. Toto štúdium je vhodné pre ľudí, ktorí už ukončili vysokoškolské štúdium a chceli by sa ešte ďalej vzdelávať, pričom práve praktické semináre MBA štúdia sú zamerané na situácie z praxe sú v tomto prípade ideálnym spôsobom. Následne uchádzač samozrejme získa MBA titul, ktorý ma taktiež svoju nespornú váhu a hodnotu na trhu práce a okamžite získa v očiach zamestnávateľov iné postavenie.

nove2

Poznáte ten príjemný pocit – začnete pracovať a po príchode výplaty na bežný účet sa tešíte z toho, koľko ste zrazu zarobili a koľkými peniazmi môžete disponovať? V tom prípade je veľmi dobré, že ste získali také finančné prostriedky, na druhej strane si však treba dobre rozmyslieť, čo s peniazmi spravíte potom. Nechať ich všetky na osobnom účte nebude najlepšie, preto vám odporúčame využiť sporiace účty. Moderná internetová banka Zuno ponúka sporiace účty s vysokým úrokom a výbornou možnosťou zhodnotenia finančných prostriedkov pri úroku 0,8 %. Tento úrok platí pre sporenie v eurách, okrem toho ešte môžete pri úrokoch od 0,3 % po spomínaných 0,8 % sporiť aj v ďalších troch známych menách. Sporenia si môžete rozdeliť až na desať účtov, kde môžete práve využiť sporenie v rôznych menách, pričom tieto účty môžete aj dôvtipne pomenovať. Pri využití služby Autopilot sa vám budú peniaze účelne presúvať medzi sporiacim a osobným účtom podľa toho, kde to bude podľa momentálneho vývoja situácie najvýhodnejšie.vault

Hľadáte právnu pomoc a neviete, na koho sa obrátiť? V tom prípade ste na správnej adrese, nakoľko tu sa to presne dozviete! Advokátske kancelárie sú totiž presne tými miestam, na ktoré sa môžete obrátiť v rámci žiadosti o akúkoľvek právnu pomoc. Či už vás trápi súdny spor, alebo hľadáte medzery v zákonoch, to všetko vyrieši advokátska kancelária! V nej sú pod určitým vedením zoskupení skúsení advokáti, poskytujúci svojim klientom odborný právny servis. Medzi klientov patria mnohé právnické osoby, čiže najmä firmy a podnikatelia, ale aj bežní ľudia hľadajúci pomoc pri svojich starostiach. Bez ohľadu na povahu klienta, advokátske kancelárie ochotne poriadia každému záujemcovi o ich služby! Mnohé firmy ich využívajú aj na tzv. outsourcing, čiže prenesenie svojich úloh na externú firmu. Je to viac než logické – máloktorej spoločnosti by sa oplatilo mať vlastnú armádu právnikov, zastupujúcich záujmy firmy a starajúcich sa o jej právne spory. Lepšie je najať si advokátsku kanceláriu, ktorá vyrieši všetky prípadné otázky a žiadosti, ktoré klient bude chcieť riešiť.