Študentský účet

O bankových účtoch pre študentov

Internet poměrně významně změnil naše dnešní životy a komunikace je tak díky němu úplně jiná, než před třeba deseti lety. Tehdy byl život o něco komplikovanější – pro uzavření pojištění jsme museli jít osobně na pobočku pojišťovny, bankovní účet jsme zase museli otevřít osobně v bance. Není proto divu, že za pomoci internetu se dnešní formy komunikace poměrně významně změnili a mnohé věci se stali jednoduššími.

 

Cestovní pojištění je typickým příkladem věci, kterou začne většina lidí řešit až doslova na poslední chvíli. Ještě týden před dovolenou mají všichni čas a říkají si, že vždyť to počká. Pak přijdou stresy s balením, cestovními dokumenty a rázem zde vznikne pořádný zmatek. A v těchto chvílích má jen málokdo čas zajít do pojišťovny, aby si vybavil nutné cestovní pojištění. Pojišťovny proto začali tento typ pojistky nabízet i on-line na internetu, což je pro zákazníky daleko více pohodlné. Stačí si totiž kliknout na webovou stránku pojišťovny, kde naleznete konkrétní nabídky cestovních pojistek. Následně si vyberete ten váš typ pojistky, zaplatíte a obdržíte mailem potvrzení o uzavření cestovního pojištění. Celý proces je velmi rychlý a jednoduchý, nepotřebujete při něm žádné náročné manuály ani extra znalosti. Díky tomuto rozšíření cestovního pojištění na internetu se zájem o tento druh pojistky poněkud zvýšil. Lidé totiž zjistili, že se jim pojistné krytí před dovolenou vyplatí, navíc, když si ho můžou vybavit tak rychle a pohodlně díky internetovým pobočkám pojišťoven.

 

Mnozí Češi rádi šetří doslova všude, kde to jen v daný moment jde. Někteří dokonce škrtí i náklady na dovolenou navzdory tomu, že právě čas dovolené by měl být dobou oddechu a regenerace našeho těla i mysle. Pokud jste chtěli před dovolenou šetřit i vy, tak jste na správné adrese. Poradíme vám, jak ušetřit tak, že vlastně nic neminete.

 

Zní to jako zázrak či fikce, reálně je to však velice jednoduché a triviální. Velkou část nákladů lidí na dovolených totiž tvoří poplatky spojené s lékařským ošetřením v místě pobytu, s náhradou ztracených nebo odcizených věcí a podobně. Všechno jsou to poplatky, kterým jste se mohli vyhnout a nemuseli byste je platit. Jak se však tomu dá vyhnout? Stačí uzavřít cestovní pojištění a objevíte náš doporučený způsob, jak snížit své poplatky za dovolenou. Prostě před odjezdem k moři či k vodě navštivte klasickou nebo internetovou pobočku pojišťovny a zařiďte si tam cestovní pojištění. Sami pak uvidíte rozdíl – pojištění je levné a za případné komplikace v místě dovolené nebudete muset doplácet, na druhé straně jestli pojistku nemáte, budete platit obrovské sumy a dovolená se pořádné prodraží. Pro levnější dovolenou tedy není třeba dělat zázraky –stačí rozmýšlet vlastní hlavou a vybavit si co nejdříve cestovní pojištění. Sami uvidíte, že pokud se stane něco zlého, tak velice oceníte právě to, že tohle pojištění máte a budete se ním moci krýt proti škodám a ztrátám. V současnosti takhle rozumně přemýšlí čím dál tím víc Čechů, kteří si vybavují cestovní pojištění.

 

Letná turistická sezóna výrazne zvyšuje aj návštevnosť Tatier a našich národných parkov, kde môžu turisti zažiť príjemné prechádzky po slovenskej prírode a horských chodníkoch. Práve horské chodníky niekedy vedia byť zradné, stačí totiž jedno pošmyknutie a výsledkom je uviaznutie vo vodopáde či skalách a nepríjemné zranenie. V týchto prípadoch je na miesto nehody privolaná horská záchranná služba, ktorá za pomoci vrtuľníka a skúsených záchranárov poskytne prvotné ošetrenie a zabezpečí prevoz do nemocnice. Tieto zásahy však nie sú kryté z bežného zdravotného poistenia, preto sa treba pripoistiť!

11

A tým sa dostávame ku starej dobrej téme, z ktorej sa však Slováci stále nevedia poučiť – cestovné poistenie. Pokiaľ totiž cestujete na dovolenku či do hôr, tak by ste jednoducho toto poistenie uzavrieť mali. Nemusíte, k tomu vás prinútiť nemôže nikto, avšak pokiaľ tak neurobíte, tak si koledujete o veľké nepríjemnosti a problémy. Príklad so zásahom horskej služby je toho ukážkou. Jednoduché pripoistenie, ktoré nestojí ani euro za deň, a aj tak naň toľkí zabúdajú. Potom sa nemôžu títo nezodpovední ľudia diviť, že im príde domov faktúra v obrovskej výške. Riešenie nemusíme ani hľadať či vymýšľať, je až detsky jednoduché – pred odchodom na dovolenku si skrátka uzavrite a vyriešte všetky cestovné poistenia, aby ste sa tak priamo na dovolenkovom pobyte nemuseli zbytočne stresovať a zaoberať touto záležitosťou. Minimálna námaha s uzavretím cestovnej poistky a jej maximálny účinok – to je presný kontrast oproti obrovskej námahe s riešením problémov pri neuzavretí tohto poistenia.

Tak sme sa všetci konečne dočkali! Po nepríliš priaznivom jarnom počasí s množstvom dažďov či chladných teplôt je tu leto so všetkým, čo k nemu patrí. V tomto mesiaci nás vysoké teploty možno trochu potrápia, pre väčšinu z nás ale predstavujú optimistické pripomenutie blížiacich sa dovoleniek či oddychu. Mnohí našinci sa v tomto období presúvajú z miesta na miesto, a to nielen v rámci Slovenska. Cestujeme aj do zahraničia do prímorských letovísk či klasických turistických destinácií. V lete je štatisticky zaznamenaných najviac presunov ľudí prostredníctvom dopravných prostriedkov.

This is the best family vacation ever!

Práve tento štatistický údaj o vysokom počte presunov v lete logicky prináša aj to, že práve v lete stúpa aj počet úrazov či nehôd súvisiacich práve s cestovaním na dovolenkové pobyty. Cesty sú vtedy akési plnšie, teploty sú vyššie, čo evokuje problémy. A tie aj prichádzajú – veď nejeden Slovák už zažil nepríjemnosti pri ceste na dovolenku, či pri samotnom pobyte. Najlepšou prevenciou proti týmto problémom je cestovné poistenie. To je časťou verejnosti stále podceňované a akosi odstrkované na vedľajšiu koľaj, jeho význam sa však už viackrát potvrdil priamo v praxi. Mnohí poistenci dodnes spomínajú na to, ako im pri zranení či nehode v mieste dovolenky pomohlo práve cestovné poistenie, ako vďaka nemu mohli daný problém lepšie vyriešiť a zároveň mali preplatené lekárske ošetrenie. Preto ani tento rok na cestovnú poistku naozaj nezabudnite. Uvidíte, že sa vám môže zísť a vtedy naozaj poďakujete za to, že ju máte…

 

Radi využívate internet a chcete objaviť jednu z jeho najnovších funkcií? V tom prípade sa s nami ponorte do oblasti poistenia a uzatvárania povinného zmluvného poistenia. To na prvý pohľad motoristov nepríliš zaujme, veď i o štátom vynucované a zákonom podložené poistenie, pri hlbšom pohľade ale zistíme, že aj v tejto oblasti toho nájdeme mnoho zaujímavého. Dnes už totiž pre jeho uzatvorenie nemusíme behať na pobočku poisťovne, stačí si sadnúť k počítaču a uzavrieť poistenie auta, poistenie majetku či aj cestovné poistenie cez internet. Všetko je to veľmi jednoduché, treba len vedieť, ako na to.

o_zlodejpozicka-na-auto

Uzatvorenie PZP on-line predstavuje jeden z najvýznamnejších trendov dneška. Elektronizácia totiž postupne zasiahla aj odvetvie poisťovníctva a to sa začína naozaj významne prejavovať v bežnom živote. Kedysi sme museli ísť na pobočky osobne, dnes sa všetko dá riešiť na internete. Postup je naozaj jednoduchý a vôbec nie je komplikovaný. Stačí totiž zadať do systému informácie o vozidle, jeho veku, doteraz najazdených kilometroch, o skúsenostiach vodiča a podobne. Potom už chvíľku systému trvá, kým údaje vyhodnotí a podľa nich aj následne určí výšku poistného. Tieto služby poskytujú jednak poisťovne na svojich webových stránkach, ale aj rôzne iné spoločnosti, majúce výpočet poistného ako svoj predmet podnikania. Každopádne, kolobeh poistenia automobilov (najmä PZP) cez internet je roztočený. Uvidíme, či a ako sa ešte budú ponúkané poistné služby rozvíjať a čoho všetkého sa ešte v najbližšej dobe dočkáme.

Cestujete do zahraničia či do hôr a potrebujete si ešte narýchlo vybaviť cestovné poistenie, určené pre krytie nákladov pri takýchto potenciálne rizikových aktivitách? Tak v tom prípade vedzte, že pre poistku nemusíte ísť osobne na pobočku banky. Stačí vám totiž vedieť to, na aké internetové stránky si kliknúť a tam už sa vedieť len pohodlne zorientovať v prehľadnom procese on-line uzatvárania poistenia. Cestovné poistenie môže byť veľmi zaujímavé aj pre študentov – tí totiž môžu cestovné poistenie získať lacnejšie po predložení ISIC karty či iných študentských preukazov. Poisťovne sa snažia aj takto motivovať mladých ľudí, aby necestovali so zbytočným rizikom a bez poistného krytia. Všetky spomínané služby ponúka aj poisťovňa Union, snažiaca sa na trhu presadiť so svojou kvalitnou ponukou a prezentujúca svoje služby aj na internetovej stránke. Veríme, že aj vy využijete presne také cestovné poistenie, ktoré budete môcť jednoducho uzavrieť a ktoré sa vám zároveň bude hodiť!

 

nove6

Mladých ľudí vždy sprevádzala túžba po cestovaní, poznávaní iných krajín či kultúr a hlavne po celkovej mobilite ako takej. Aj dnes vídame mnoho mladých ľudí, ktorí veľmi radi navštevujú z pracovných, študijných, či iných dôvodov iné krajiny a trávia tam tak čas. Veľmi častým dôvodom cesty do zahraničia je aj túžba po oddychu, ktorý je symbolom dovoleniek strávených v prímorských destináciách. Pokiaľ chcete ako študenti vycestovať do zahraničia, tak sa aj vám určite zíde uzavreté cestovní pojištění. Máme však pre vás výbornú správu! Ako študenti vysokých škôl totiž môžete toto poistenie získať lacnejšie a to po predložení platnej študentskej karty. V tomto prípade sa poisťovňa Union poskytujúca takúto možnosť snaží pozitívne motivovať mladých ľudí k tomu, aby necestovali do zahraničia bez potrebného poistného krytia a aby si zabezpečili ochranu v prípade neočakávaných a neželaných udalostí. Vďaka týmto študentským zľavám stúpol počet mladých ľudí, uzatvárajúcich cestovné poistenie.

 

nove1

Premýšľali ste niekedy o tom, že pri vycestovaní do zahraničnej destinácie využijete cestovné poistenie, avšak ešte sa na niečo také neodhodlali? V tom prípade podľa nášho skromného názoru robíte chybu, nakoľko sami seba zbytočne vystavujete zbytočnému riziku. Cestovné poistenie totiž slúži práve pre účely cestovania, keď pokrýva prípadné spôsobené škody nielen pri cestovaní na tuzemský či zahraničný pobyt, ale kryje aj škody spôsobené priamo v miesto daného pobytu. Okrem toho však ponúka ďalšie zaujímavé výhody – možnosť telefonickej asistenčnej služby, zoznam odporúčaných lekárov v zahraničí či informácie o tom, či je práve vaša cestovná kancelária poistená voči úpadku. Ako môžete sami vidieť, tak pri uzavretí cestovného poistenia nezískate len poistnú ochranu, ale aj viacero cenných doplnkových služieb. Práve vďaka tomu v poslednej dobe výrazne vzrástla popularita cestovného poistenia medzi mnohými ľuďmi, ktorí cestujú na služobné či dovolenkové pobyty.