Študentský účet

O bankových účtoch pre študentov

uverypremladych

Študenti či mladí ľudia vo všeobecnosti majú cestu k získaniu pôžičku často skomplikovanú svojím nižším príjmom či horšími finančnými možnosťami vo všeobecnosti. Na druhej strane, často ich v získavaní dodatočných finančných prostriedkov podporuje štát, a to napríklad formou študentských pôžičiek či príspevku na hypotéku. Dokonca už aj v komerčných bankách dnes môžu mladí ľudia získať výhodnejší úver pre mladých, ktorý budú môcť splatiť za výhodnejších podmienok, než keby čerpali klasický úver. Pokiaľ ste aj vy študenti, čerství absolventi či ste vo vekovej hranici „mladých ľudí,“ tak čítajte s nami! Read the rest of this entry »

Máte záujem založiť si bankový účet? Je to veľmi jednoduché a existuje hneď viacero možností, prostredníctvom ktorých si môžete v priebehu krátkej chvíle svoj účet otvoriť. Priblížme si teda, ako si založiť bankový účet online alebo pomocou kuriéra. Read the rest of this entry »

Banky sa už tradične prezentujú masívnymi reklamnými kampaňami, v ktorých nás presviedčajú o správnosti svojich produktov a o tom, že by sme ich určite mali kúpiť. Bežný zákazník sa však v tejto spleti informácií zorientuje len ťažko, predsa len, naraz je to naozaj priveľké množstvo údajov. Momentálne tak platí, že najpopulárnejšie sú jednoduché bankové produkty, ktoré nič zbytočne nekomplikujú a ponúkajú zákazníkovi očakávaný balíček služieb. Klasický běžný účet bez poplatků je presne takýmto príkladom úspešného, a pritom jednoduchého produktu.

Bežný účet dnes ponúkajú prakticky všetky slovenské komerčné banky. Čo je oproti minulosti novinkou, je to, že tieto účty už začali ponúkať aj internetové banky. Teda pre otvorenie účtu už nemusíte ísť do kamennej pobočky banky, stačí si kliknúť na web a otvoriť si účet tam. Banky pôsobiace na internete si medzi zákazníkmi získavajú čoraz väčšiu obľubu, ich služby sú pre nižšie náklady často cenovo zaujímavejšie. A presne to platí aj o bežnom účte od internetovej banky Zuno. Tá už na našom trhu pôsobí určitý čas a za tú dobu stihla rozohnať všetky špekulácie o tom, že internetové banky nemusia byť stabilné či dlhodobo úspešné. Príbeh Zuno ukazuje, že budúcnosť bánk je možno práve na internete. Každopádne, tieto bežné účty od Zuno sa vyznačujú predovšetkým tým, že sú bezplatné a zákazník tak nemusí nič platiť. Získava k tomu aj možnosť internetbankingu či výberov z bankomatu, čo ja taktiež výhodou. Vďaka tejto cenovej výhodnosti bežných účtov si svoje vlastné účty začínajú zakladať aj mladší ľudia, napríklad aktívni stredoškoláci, ktorí si už na účty nechávajú posielať svoje výplaty z brigád. V konečnom dôsledku platí, že vlastníctvo bežného účtu dnes už patrí k základným životným potrebám produktívnych a aktívnych ľudí.

Presne tak, medzi dnešnou mladou generáciou totiž z hľadiska módy dnes letí naozaj kadečo, v oblasti bankových produktov je ale trend jasný aj medzi tými staršími – účet by skrátka mal byť zadarmo! Potreba vlastného bankového účtu je u nás už dnes snáď samozrejmá. Zarábame totiž peniaze, ktoré si musíme niekam ukladať, pričom účet v banke je tým najlepším a najbezpečnejším miestom. Voľakedy sme však za túto službu ešte bankám platili, a neboli to veru malé poplatky. Dnes sa situácia zmenila a nie je žiadnou výnimkou, keď je bankový účet naozaj zadarmo.

 

Vďačíme za to aj nástupu internetových bánk, ktoré vniesli na bankový trh nový vietor a predovšetkým výrazne zvýšili tunajšiu konkurenciu. Tak napríklad populárna internetová banka Zuno ponúka dokonca dva typy bezplatných účtov – účet za 0€ a účet plus. Výhodou účtu plus je to, že ponúka všetko zadarmo vtedy, ak užívateľ cez kreditnú kartu zaplatí minimálne 100€ mesačne. Pri bežnom účte za 0€ neplatíte za transakcie či internet-banking, platíte jedine za výbery v bankomate, aj to len 1€. Ako teda vidíte, mať účet v banke už dnes nemusí takmer nič stáť, treba si len správne vybrať. Bankový sektor sa aj vďaka globalizácii a miernemu uvoľneniu pravidiel otvoril, čo umožnilo príchod nových spoločností a silnejšej konkurencie. Pri dnešnom pohľade na moderné bankové účty zadarmo môžeme skonštatovať, že takýto rast konkurencie bol a je jednoznačne k prospechu veci, pričom radosť z toho môžu mať najmä koneční používatelia!

Mladých ľudí vždy sprevádzala túžba po cestovaní, poznávaní iných krajín či kultúr a hlavne po celkovej mobilite ako takej. Aj dnes vídame mnoho mladých ľudí, ktorí veľmi radi navštevujú z pracovných, študijných, či iných dôvodov iné krajiny a trávia tam tak čas. Veľmi častým dôvodom cesty do zahraničia je aj túžba po oddychu, ktorý je symbolom dovoleniek strávených v prímorských destináciách. Pokiaľ chcete ako študenti vycestovať do zahraničia, tak sa aj vám určite zíde uzavreté cestovní pojištění. Máme však pre vás výbornú správu! Ako študenti vysokých škôl totiž môžete toto poistenie získať lacnejšie a to po predložení platnej študentskej karty. V tomto prípade sa poisťovňa Union poskytujúca takúto možnosť snaží pozitívne motivovať mladých ľudí k tomu, aby necestovali do zahraničia bez potrebného poistného krytia a aby si zabezpečili ochranu v prípade neočakávaných a neželaných udalostí. Vďaka týmto študentským zľavám stúpol počet mladých ľudí, uzatvárajúcich cestovné poistenie.

 

nove1

 

Ste študentmi vysokých škôl a chystáte sa teraz či v lete na nejaký zahraničný turistický či čisto dovolenkový pobyt? V tom prípade určite nezabudnite na potrebu cestovného poistenia, ktorého uzavriete vám nezaberie príliš veľa času ani vynaložených finančných prostriedkov, ale na druhej strane vám poskytne veľmi dobrú ochranu v prípade neočakávaných udalostí. Takýmito udalosťami, ktoré vám samozrejme ani v najmenšom neprajeme, môže byť strata batožiny počas cesty, ochorenie či zranenie v mieste pobytu, krádež vecí a podobne. V prípade, že toto poistenie uzavriete, je všetko v poriadku a máte zaručené pokrytie pred prípadnými nepríjemnými škodami. Dnes navyše môžete toto študentské poistenie získať za zvýhodnených podmienok ku študentským kartám ako ISIC, Euro26 a podobne. Pokiaľ teda ste študentmi, tak získate cestovné poistenie výhodnejšie a budete tak môcť využívať poistné krytie v plnom rozsahu a nebudete sa tak zároveň musieť báť, že by ste museli sami uhrádzať neočakávané náklady.nove3

Potrebuješ financie na štúdium, alebo na financovanie prvého vlastného podnikateľského projektu nasledujúcom bezprostredne po ukončení štúdia? V tom prípade nebudeš mať tieto peniaze len tak uložené v peňaženke či na bankovom účte, ale budeš musieť uvažovať nad tým, kde si ich požičať. Čo tak miesto všelijakých nebankových pôžičiek či iných zdrojov využiť klasickú banku, ktorá ti ponúkne presne to, čo si od ideálnej pôžičky predstavuješ? V tomto prípade sa ešte musíme poopraviť, nemyslíme klasickú, ale internetovú banku, ktorá má svoje pobočky len na internete. Je to banka Zuno, ktorá ponúka výhodné pôžičky, pričom výber sumy a s tou súvisiacej úrokovej miery je v tomto prípade len a len na vás. Banka vám ponúka široké možnosti variability a výberu nielen pri výbere peňažnej sumy, ale aj toho, na koľko si pôžičku vyberiete a akým úrokom ju budete splácať. Práve táto výhodná pôžička vás môže posunúť k lepším zajtrajškom a zároveň si ju  budete môcť vybaviť rýchlo a ľahko cez internet!

nove 4

Poznáte ten príjemný pocit – začnete pracovať a po príchode výplaty na bežný účet sa tešíte z toho, koľko ste zrazu zarobili a koľkými peniazmi môžete disponovať? V tom prípade je veľmi dobré, že ste získali také finančné prostriedky, na druhej strane si však treba dobre rozmyslieť, čo s peniazmi spravíte potom. Nechať ich všetky na osobnom účte nebude najlepšie, preto vám odporúčame využiť sporiace účty. Moderná internetová banka Zuno ponúka sporiace účty s vysokým úrokom a výbornou možnosťou zhodnotenia finančných prostriedkov pri úroku 0,8 %. Tento úrok platí pre sporenie v eurách, okrem toho ešte môžete pri úrokoch od 0,3 % po spomínaných 0,8 % sporiť aj v ďalších troch známych menách. Sporenia si môžete rozdeliť až na desať účtov, kde môžete práve využiť sporenie v rôznych menách, pričom tieto účty môžete aj dôvtipne pomenovať. Pri využití služby Autopilot sa vám budú peniaze účelne presúvať medzi sporiacim a osobným účtom podľa toho, kde to bude podľa momentálneho vývoja situácie najvýhodnejšie.vault

Študenti ako mimoriadne flexibilná a mobilná skupina obyvateľstva veľmi radi cestujú do rôznych zahraničných krajín na študentské pobyty, poznávacie zájazdy či letné dovolenky. Je určite chvályhodné, že mladí Slováci takto objavujú svet a určite si zaslúžia podporu za to, že pomáhajú nielen sebe, ale prezentáciou aj celému Slovensku. S pobytmi v zahraničí však nesúvisí len radosť, nadšenie či vychutnávanie pekných chvíľ. Okrem toho sa totiž môžu nielen mladí ľudia pri ceste do zahraničia stretnúť s problémami pri cestovaní v podobe straty batožiny či zrušenia letu, či takisto s problémami v samotnom mieste pobytu a v rámci konkrétneho priebehu zájazdu. Preto je tu cestovné poistenie, zabezpečujúce krytie nákladov či strát spôsobených práve počas cestovania a pobyte na dovolenke či inom podobnom pobyte. Študenti získavajú toto poistenie za výhodnejších finančných podmienok, samozrejme však len vtedy, pokiaľ predložia potrebné preukazy potvrdzujúce ich status študenta.1001_350

V živote občas prichádzajú situácie, kedy potrebujeme peniaze, ktoré ešte reálne na účte nemáme, ale vieme, že po najbližšej výplate tam prídu. Konkrétnu službu, či tovar, však potrebujeme zakúpiť práve teraz a preto vyvstáva otázka – ako riešiť tento problém? Kreatívne zmýšľanie nás môže priviesť k tomu, že pre kúpu tohto produktu využijeme bankový úver, resp. pôžičku. Banka Zuno napríklad poskytuje rôznorodé pôžičky na rôzne sumy peňazí pri rozličnom úroku či podmienkach splácania. Záleží len na vás, akú mieru rizika budete ochotní podstúpiť pre to, aby ste získali svoj vysnívaný úver. Spomínaná banka sa však riadi heslom, že neposkytuje nevýhodné ,,retro pôžičky,“ ale snaží sa na trh priniesť modernejšie a výhodnejšie pôžičky pre širokú skupinu potenciálnych zákazníkov. Pokiaľ chcete získať finančné prostriedky, tak práve takýto úver bude podľa nás tou najlepšou cestou k ich získaniu – pričom ani nebudete musieť podstúpiť taký risk, nakoľko úroky na väčšine úverov nie sú tak vysoké.